انجمن حمایت از قربانیان سلاحهای شیمیایی

 

انجمن حمایت از قربانیان سلاحهای شیمیایی (SCWVS) یک سازمان غیر دولتی و مردم نهاد (NGO) می باشد که در سال 1382 براساس قانون ثبت سازمانهای مردم نهاد تأسیس گردید . عمده ترین اهداف این انجمن فراهم آوردن حمایتهای پزشکی ، اجتماعی، حقوقی و فرهنگی برای دهها هزار نفر از جانبازان شیمیایی (از جمله هزاران نفر مصدوم غیرنظامی) است که از عوارض ناشی از حملات شیمیایی در طول 8 سال جنگ عراق علیه ایران در رنج می باشند. همچنین تلاش در  جهت بالا بردن کیفیت زندگی و سلامت قربانیان سلاحهای شیمیائی و افراد خانواده آنها از جمله اهداف تأسیس این انجمن میباشد.

از آنجا که اغلب اعضای هیئت موسس و هیئت مدیره انجمن ، خود از قربانیان سلاحهای شیمیایی می باشند و رنج ناشی از مصدومیت با این سلاحهای غیر انسانی را تجربه کرده اند، این انجمن تمام سعی خود را معطوف به کاستن از آلام مصدومان شیمیایی و احقاق حقوق آنان و نیز اطلاع رسانی در زمینه پیامدهای انسانی و زیست محیطی سلاحهای شیمیایی نموده است.

در طی سالهای فعالیت انجمن، دهها نفر نیز بعنوان داوطلب به جمع همکاران و اعضای انجمن ملحق شده اند که هر کدام با تخصص های گوناگون در بخشی از فعالیت های انجمن مشارکت داشته اند.  

 

ما 46 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم